MH

Stal Rzeszów - oficjalny sklep klubu piłkarskiego

Oficjalny sklep klubu piłkarskiego Stal Rzeszów

Historia Stali Rzeszów ma swój początek w 1944 roku, kiedy to grupa pracowników Państwowych Zakładów Lotniczych zdecydowała o utworzeniu przy Organizacji Młodzieży Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego (OM TUR) związanej organizacyjnie z PPS Koła Sportowego. Ideą działaczy było utworzenie klubu, który skupi pod jednym sztandarem garnącą się do uprawiania sportu rzeszowską młodzież, jak również byłych sportowców przybywających na Rzeszowszczyznę. W okresie tworzenia zespołu fundusze na działalność klubu oraz sprzęt wojskowy pochodziły w znacznej części ze zbiórek organizowanych przez lokalną społeczność. Podobnie pozyskiwano sprzęt sportowy pochodzący z okresu przedwojennego. To pozwoliło Stali rozwinąć skrzydła. Przez kolejne lata klub się rozwijał i awansował na kolejne szczeble rozgrywkowe.

Dnia 21 czerwca 1962 drużyna awansowała do I ligi (obecnie Ekstraklasa), gdzie występowała łącznie przez 11 sezonów, co daje 35. pozycje w tabeli wszech czasów Ekstraklasy w piłce nożnej. Do największych sukcesów Stali Rzeszów należy zdobycie w 1975 roku Puchar Polski oraz dotarcie do II rundy Pucharu Zdobywców Pucharów.

Stal Rzeszów od początku swojego istnienia była związana z przemysłem lotniczym Rzeszowa i zawsze blisko lokalnej społeczności, z którą okazywały sobie wzajemne wsparcie.

Dziś Stal Rzeszów to klub z aspiracjami, nowocześnie zarządzany i szanujący tradycje, na który składają się także: Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego „Stal” w Rzeszowie, nowoczesny Internat, Akademia Piłkarska Stali Rzeszów. Do pracy w Stali zapraszane są osoby przez lata związane z klubem oraz miastem, a także specjaliści z całej Polski, co pozwala tworzyć wyjątkowe środowisko nastawione na ciągłe dążenie do rozwoju.

Oficjalny sklep klubu piłkarskiego Stal Rzeszów godziny otwarcia:

Poniedziałek - piątek w godzinach 16:00-21:00
Sobota 10:00-21:00
*Niedziela handlowa 10:00-20:00