MH

Sport's Bar-B-Q

Ambitna kuchnia amerykańska w klimatycznych wnętrzach. Wnętrze Sport’s Bar-B-Q to fuzja stylów, w których jednoznacznie stawia się na naturalność i prostotę. Dębowy, długi bar z miedzianymi okuciami, wysokie stoły oraz oryginalne krzesła są podstawą wystroju. Znaki charakterystyczne tego miejsca to sportowe insygnia zwycięstw. Na dużym telebimie oraz 6 telewizorach można na bieżąco śledzić najważniejsze rozgrywki sportowe. Dzięki temu organizowane tu będą imprezy sportowe, podczas których będzie można oglądnąć ważny mecz czy inne rozgrywki. Wchodząc do lokalu można poczuć się jak w jednym z tych w barowej dzielnicy East Village na Manhattanie, Londyńskim Soho czy australijskim District.

Kuchnia Sport’s Bar-B-Q to przede wszystkim zdrowa i ekologiczna kuchnia oparta na najlepszych wzorcach BBQ. Wszystkie potrawy przygotowywane są bezpośrednio na zamówienie klienta z najwyżej jakości składników skomponowanych pod czujnym okiem szefa kuchni Mariusza Nazimka. Dzięki przeszklonej ścianie na bieżąco można podglądać przygotowywane dania.

Menu rozpoczyna się od przystawek z których można wybrać tapenadę (pasta z oliwek z pieczywem foccacia), krążki cebulowe z sosami do wyboru oraz  skrzydełka BBQ lub na ostro.

W głównych daniach rolę pierwszoplanową gra świeże mięso. I to najlepsze, od podkarpackich hodowców, najwyższej jakości. Można wybierać spośród takich wspaniałości jak: żeberka o niepowtarzalnym smaku, karkówka, wyborne steki T-Bone, Angus, Sport’s wysmażane według życzenia klienta i burgery własnej receptury które niczym nie przypominają tych z fast food’ów.

Czym byłby burger gdyby nie dodatki a właściwie frytki, sałatki i warzywa. Te pierwsze są niebywale długie, o złocistym kolorze. Specjalna odmiana ziemniaka, która nie wchłania zbyt dużej ilości tłuszczu, gwarantuje wyjątkowy ich smak. Sprowadzane z jednego z krajów europejskich są tak smaczne, że nie można im się oprzeć.

Zwieńczeniem tych potraw są autorskie, samodzielnie produkowane sosy na bazie owoców, ziół, warzyw.

Także sałatki są tu wyjątkowe, pełne świeżych organicznych składników. Ich unikalny smak dopełniają np: podwędzany kurczak (Cezar), pieczony burak z migdałami (sałatka z rukolą). Nie brakuje też słynnej sałatki Coleslaw, która jest nieodzownym uzupełnieniem każdego burgera. Na zakończenie kulinarnej uczty nie sposób się oprzeć deserom. I tu kolejny akcent amerykańskiej kuchni, choć wydaje się swojsko brzmiący - sernik pomarańczowy na kruchym cieście polany konfiturą z czereśni (Orange cheesecake with cherries) oraz bezbłędne, wypiekane na miejscu ciasto czekoladowe (Brownie) z lodami waniliowymi.

Przestrzeń lokalu otoczona jest wieloma szafami, w których każda napełniona jest winami z najznamienitszych regionów i krajów. Specjalnością Sport’s Bar-B-Q są tzw. house wine: wina białe, czerwone i deserowe nalewane bezpośrednio z dębowej beczki.

Do Sport’s Bar-B-Q można wpaść na chwilę, na mecz z grupą przyjaciół bądź na towarzyską lub biznesową kolację. To wspaniałe miejsce na lunche, brunche oraz obiady. To lokal dla wszystkich, przyjazny także wegetarianom (specjalne potrawy) oraz dzieciom, na które w odrębnym menu czeka niespodzianka. Na pewno wyjdziemy z niego najedzeni, spełnieni kulinarnych rozkoszy, nie tracąc przy tym fortuny. 

Godziny otwarcia restauracji: 12:00-21:00.