MH

Aktualności

Złoty i brązowy medal dla judoków Millenium Rzeszów

Złoty i brązowy medal dla judoków Millenium Rzeszów - 1
W sobotę duży sukces osiągnęli judocy UKJ Millenium Rzeszów zdobywając  w Hali na "Podpromiu" dwa medale: złoty i brązowy w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzieży do 22 lat. Następny dzień przyniósł judokom Millenium kolejny medal - tym razem brązowy - w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzieży. Tytuł Mistrza Polski indywidualnie wywalczył Michał Bartusik, w kat. 66 kg wygrywając w imponującym stylu wszystkie walki przed czasem, co dało mu jednocześnie tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Dużą niespodziankę sprawił kolejny judoka Millenium Rzeszów Michał Majcher, wywalczając brązowy medal w kat. do 81 kg.
 
W niedzielę zaś odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski gdzie judocy Millenium Rzeszów wpisali się w historię jako pierwsi medaliści Mistrzostw Polski Drużynowych. Jest to wielki sukces  sportowy i organizacyjny  UKJ Millenium Rzeszów które jako pierwsze w historii województwa zorganizowało  na Podkarpaciu imprezę w judo o randze Mistrzostw Polski i to od razu podwójne: indywidualne oraz drużynowe w kategorii wiekowej, gdzie większość odnotowała już znaczące sukcesy w seniorach.

Mistrzostwa objął Patronatem Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl. Turniej wsparł również Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Tadeusz Ferenc i Polski Związek Judo. Sponsorzy: Marma, Millenium Hall i Pak Hurt.

W niedzielę jednocześnie w Bytomiu odbyła się pierwsza eliminacja do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych gdzie medal wywalczyła judoczka Millenium Rzeszów Aleksandra Grabowska w kat. 63 kg. Również na premiowanym awansem piątym miejscu znalazł się inny judoka Millenium Arkadiusz Drą w kat.60 kg