MH

Aktualności

Bezpłatne badania składu masy ciała na stoisku dietetyki WSIiZ w Millenium Hall

Bezpłatne badania składu masy ciała na stoisku dietetyki WSIiZ w Millenium Hall - 1

 


 


W każdy weekend kwietnia 2014 roku na stoisku Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Millenium Hall będzie można wykonać bezpłatne badania składu masy ciała. Stoisko będzie jednocześnie promować nowy kierunek studiów WSIiZ – Dietetykę!


Najważniejszym elementem stoiska będzie profesjonalne urządzenie - Analizator InBody170, dzięki któremu każdy chętny bezpłatnie uzyska sporo informacji na temat składu swojego ciała. Pozna także informacje o masie mięśniowej oraz masie tkanki tłuszczowej. Urządzenie poda również diagnozę otyłości.


- Chcemy, aby osoba, która wykona badanie, otrzymując  wynik dowiedziała się także, że studiując Dietetykę w WSIiZ będzie mogła poprawić swój i nie tylko swój stan zdrowia prawidłowo się odżywiając – wyjaśnia mgr Urszula Binduga z Katedry Zdrowia Publicznego, Dietetyki i Chorób Cywilizacyjnych WSIiZ. – Sam pacjent będzie mógł stać się specjalistą w dziedzinie dietetyki podejmując kształcenie w WSIiZ – dodaje mgr Urszula Binduga.


Skład ciała jest bardzo ważny i pomaga w zrozumieniu,  jak schudnąć w zdrowy sposób. Sama dieta może doprowadzić do utraty wody oraz beztłuszczowej masy ciała (oba elementy są bardzo ważne dla zdrowego funkcjonowania organizmu). Urządzenie InBody pozwala monitorować utratę masy ciała poprzez pomiar tłuszczu w sposób gwarantujący utratę tkanki tłuszczowej. Poprzez śledzenie nie tylko utraty masy ciała, ale również jego składu, możemy otrzymać idealny typ ciała, wraz z wysoką ilością beztłuszczowej masy ciała oraz małą ilością tkanki tłuszczowej.


Badania będzie można wykonać w każdy weekend kwietnia 2014 roku (od piątku do niedzieli) w godzinach od 14:00 do 19:30 obok punktu informacyjnego w Millenium Hall. Wyjątek stanowi Wielki Piątek (18.04), kiedy stoisko będzie czynne w godzinach 10:00-13:00.


Partnerem akcji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest Millenium Hall.


1 kwietnia 2014 roku w WSIiZ ruszyła rekrutacja na studia, w tym na wspomnianą już Dietetykę. - Absolwenci studiów licencjackich na kierunku Dietetyka uzyskają uprawnienia zawodowe - zgodnie z wymaganiami obowiązującymi w ochronie zdrowia - do samodzielnego prowadzenia działalności w zakresie żywienia, w tym dietoterapii – wyjaśnia prof. Jan Gmiński, Kierownik Katedry Zdrowia Publicznego, Dietetyki i Chorób Cywilizacyjnych WSIiZ. Pełne uprawnienia zawodowe to jeden z licznych atutów tego kierunku w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.