MH

Aktualności

Wystawa fotograficzna National Geographic

Wystawa fotograficzna National Geographic - 1


 
 

Redakcja magazynu National Geographic Polska przygotowała wyjątkową wystawę fotograficzną prezentującą najlepsze zdjęcia nagrodzone podczas dziewięciu dotychczasowych edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego. Wystawa składa się z 30 fotografii i będzie ją można oglądać od 26 do 31 października w centrum kulturalno-handlowym Millenium Hall w Rzeszowie.


Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic począwszy od pierwszej edycji, zorganizowanej w 2005 r., cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wśród profesjonalnych fotografów jak i amatorów. Do tej pory zdjęcia nagradzane i wyróżniane w poszczególnych edycjach konkursu można było obejrzeć na łamach magazynu National Geographic Polska. Już 26 października br., 30 najlepszych konkursowych fotografii zostanie zaprezentowanych na wystawie w Rzeszowie. 


Wśród zdjęć będzie można zobaczyć m.in. fotografię ‘Parque Nacional Puyehue’ autorstwa Roberta Rajnera, zdobywcy GRAND PRIX pierwszej edycji konkursu w 2005 r.; słynne zdjęcie ‘Bielik’ pokazujące wzlatującego w śnieżycy orła bielika, autorstwa Antoniego Kasprzaka, który zwyciężył drugą edycję konkursu w 2006 r.; fotografię Światosława Wojtkowiaka ‘W podróży’, laureata trzeciej edycji konkursu w 2007 r.; fotoreportaż Młodkowskiego ‘Słoń niewolnik własnej potęgi’. Na wystawie nie zabraknie również fotoreportażu pt. „Mijając cienie”, za które Arkadiusz Kubisiak zdobył tytuł GRAND PRIX i pierwsze miejsce tegorocznego konkursu w kategorii fotoreportaż.


Otwarcie wystawy nastąpi 26 października w Millenium Hall w Rzeszowie i będzie zlokalizowana w pasażu przed Europejską Galerią Sztuki na poziomie 1.


Wystawa powstała dzięki wsparciu Mecenasa – firmy SAMSUNG.