MH

Aktualności

Focus Pobudza Neurony 4

Focus Pobudza Neurony 4 - 1
 
 

 

Multimedialna encyklopedia odkryć i wynalazków, edukacyjna aplikacja sterowana gestem, strefa rozszerzonej rzeczywistości, kino sferyczne – to tylko niektóre atrakcje przygotowane w ramach 4 edycji „Focus pobudza neurony”. Mobilne centrum nauki magazynu Focus dostępne będzie dla odwiedzających od 5 do 10 listopada w Millenium Hall. „Focus pobudza neurony 4” to ogólnopolska akcja edukacyjna, która przybliży odwiedzającym świat wielkich odkryć i przełomowych wynalazków.


Park naukowy „Focus pobudza neurony 4” to ponad 100 m2 i jest złożony z trzech stref :


1. Kino cyfrowe – namiot sferyczny będący makietą ludzkiego mózgu, w którego wnętrzu wyświetlane będą filmy edukacyjne prezentujące najciekawsze wynalazki i odkrycia.


2.  Strefa edukacji i kreatywnej zabawy – w tej części odwiedzający znajdą multimedialną encyklopedię odkrywców i wynalazków, eksponaty prezentujące działanie zasad fizyki: zestaw optyczny, kołyskę Newtona, karuzelę, aplikację aerodynamiczną na piramidzie holograficznej oraz grę edukacyjną sterowną gestem.


3.  Strefa multimedialna, strefa PlayStation - w przestrzeni zaaranżowanej na przytulny pokój rozstawione zostaną stanowiska multimedialne złożone z telewizorów oraz konsoli do gier multimedialnych, przy których uczestnicy będą mogli zagłębić się w magiczny świat Augmented Reality (rozszerzonej rzeczywistości). Podczas akcji zaprezentowana zostanie premierowa przygoda „Wędrówki z Dinozaurami” oraz gra „Detektyw Diggs”.


Uczestnikami zaopiekują się animatorzy, którzy szczegółowo zaprezentują kolejne strefy eventu. Dodatkowo będą zapraszać dzieci do zabaw i konkursów z nagrodami.


W ramach akcji „Focus Pobudza Neurony 4” prowadzone będą także dedykowane zajęcia dla dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych i gimnazjów. Interaktywne lekcje zostaną przygotowane wg konspektów zajęć dostosowanych do wieku oraz poziomu wiedzy uczniów.


"Focus pobudza neurony"to edukacja poprzez dobrą zabawę. W tej edycji wprowadzamy odwiedzające nas rodziny w fascynujący świat wielkich odkryć i przełomowych wynalazków. W czasie interaktywnej zabawy dzieci dowiedzą się między innymi dlaczego samolot lata, jak działa bankomat,  czy kim był Newton. Mam nadzieję, że nasza akcja zainspiruje młodych ludzi do przystąpienia do kolejnej przygody - lektury Sekretów Nauki a potem - już w starszym wieku -  Focusa, popularno-naukowego magazynu o najnowszych osiągnięciach ludzkiego mózgu.” –  mówi Michał Wójcik, red. naczelny magazynu Focus.


To już czwarta odsłona akcji – trzy poprzednie spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno dzieci, jak też ich rodziców.