MH

Aktualności

Mały Samarytanin

Mały Samarytanin  - 1Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Galii Konkursu pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP Anny Komorowskiej. Uroczystość wręczenia statuetek i nagród odbędzie się w dniu 06.02.2013r. w Millenium Hall w Rzeszowie o godz.10.00. 


Celem Konkursu jest  pokazanie i nagrodzenie podkarpackich dzieci i młodzieży do 16 roku życia, które wyróżniają się wyjątkowymi cechami charakteru i dokonaniami na rzecz innych osób lub swojej społeczności. Dzieci zasługujące na nagrodę „Małego Samarytanina” powinny odznaczać się m.in.: wrażliwością, rzetelnością, sprawiedliwością, uczciwością, empatią i szlachetnością. Konkurs ma za zadanie promować styl życia oparty na prawidłowych relacjach interpersonalnych oraz działania zmierzające do przeciwstawiania się przemocy, agresji, patologiom społecznym. Akcja realizuje także równie istotnie cele pośrednie, które według założeń mają trwale odcisnąć swoje piętno w społeczeństwie Podkarpacia.


Do końca grudnia dzieci z całego Podkarpacia nadsyłały zgłoszenia, a już 6 lutego w Europejskiej Galerii Sztuki w Millenium Hall odbędzie się gala. Podczas wydarzenia zostaną wyłonieni zwycięzcy.


Konkurs posiada 2 kategorie wiekowe:


1.    Dzieci w wieku do 12 roku życia;


2.    Dzieci i młodzież w wieku od 13 do 16 roku życia.


Nagrody:


- Po dwie nagrody w każdej kategorii


- Po dwa wyróżnienia w każdej kategorii


- Pozaregulaminowe (Organizator zastrzega sobie możliwość przyznania nagród pozaregulaminowych lub ich nie przyznania).