MH

Aktualności

Wystawa prac Agnieszki Koczot

Wystawa prac Agnieszki Koczot - 1

Agnieszka Koczot to urodzona w 1982 roku rzeszowianka, obecnie mieszkająca w Londynie. Pierwszy etap edukacji zakończyła w 2002 roku i z dyplomem Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, gdzie studiowała Malarstwo, Rzeźbę, Litografię pod kierunkiem profesora Józefa Gazdy wyjechała do Anglii kontynuować naukę. W 2004 roku podjęła studia  na Uniwersytecie  Kingston w Londynie na kierunku  Historia Sztuki, Projektowania i Filmu. W 2007 roku uzyskała dyplom tej uczelni: BA (Hons).


Agnieszka Koczot głównie realizuje malarstwo sztalugowe, najczęściej stosując technikę olejną i akrylową. Tematyka obrazów to pejzaż, a także akt jednak kompozycje te nie są ograniczone przez realizm, ale raczej ukazują pewien nastrój, wyrażają emocje i przedstawiają jedną chwilę w czasie. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą.


Rysunki wykonane w tuszu nacechowane są pewnego rodzaju nostalgią, inaczej niż w malarstwie którego pastelowa kolorystyka wyraża optymizm i radość.    


W 2012 roku Agnieszka Koczot stworzyła ilustracje do książki 'Pola' autorstwa  Magdaleny Zimny-Louis, jest również autorką  zdjęcia i pomysłodawczynią okładki tej nagrodzonej powieści.


Obecnie Agnieszka Koczot uczęszcza na warsztaty w galerii Debut Contemporary w Londynie, gdzie wystawiane są jej najnowsze obrazy.


Od 9 czerwca do 9 lipca 2014 roku jej obrazy można będzie obejrzeć w Millenium Hall w Rzeszowie. Wernisaż wystawy odbędzie się 9 czerwca o godz. 18.00