MH

Aktualności

Wystawa jakiej nie było - BEKSIŃSKI

Wystawa jakiej nie było - BEKSIŃSKI - 1

Z okazji 9 Urodzin Centrum Kulturalno – Handlowego Millenium Hall odbędzie się coś specjalnego „Wystawa jakiej nie było – Beksiński. Nieznane obrazy – spektakl multimedialny – niespodzianki”.


Wydarzenie będzie stanowić okazję do obejrzenia unikatowych dzieł wybitnego artysty Zdzisława Beksińskiego. Zaprezentowane zostaną obrazy, które jedynie w wyjątkowych okolicznościach pokazywane są szerszej publiczności. Formułę wystawy wzbogacą multimedialne atrakcje, m.in. prezentacja wybranych dzieł mistrza na wielkoformatowych ekranach, czy też pokazy ożywionych obrazów w ramach seansów wirtualnej rzeczywistości. 
Zdzisław Beksiński jako jeden z najwybitniejszych Polskich malarzy współczesnych zasługuje jak nikt na prezentację swojej twórczości w sposób nowoczesny czy wręcz nowatorski. Projekt ten powstał jako kontynuacja myśli twórczej samego Beksińskiego, dla którego wykorzystywanie nowych technologii na potrzeby sztuki było rzeczą naturalną. Do stworzenia projektu zaangażowani zostali uznani artyści sztuk wizualnych. Prezentacja prac w olbrzymich formatach, jednocześnie udźwiękowiona - ilustrowana odpowiednią muzyką, pozwala na dogłębną kontemplację dzieł z dbałością o każdy detal a także wyzwala nowe nieodkryte wcześniej emocje związane ze sztuką artysty pochodzącego z Sanoka.


Integralną częścią wystawy jest również strefa Virtual Reality, gdzie za pomocą okularów VR widz może wejść “do środka obrazów” Beksińskiego i znaleźć się wewnątrz świata namalowanego przez mistrza. Całość składa się na niezwykle ciekawą i ekscytującą wystawę, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorców sztuki poprzez pobudzenie wielu zmysłów.


Sztuka Zdzisława Beksińskiego, prezentowana w ostatnich latach m.in. w Brukseli, Wiedniu, Sztokholmie oraz Chicago, ostatni raz gościła w Rzeszowie przy okazji pamiętnego koncertu, połączonego z wystawą w Filharmonii Rzeszowskiej w lutym 2012 roku. Widowisko ma na celu przedstawienie twórczości Zdzisława Beksińskiego w sposób odpowiadający dzisiejszym oczekiwaniom widza.
Wystawa współorganizowana jest przez Miasto Sanok, Muzeum Historyczne w Sanoku, Fundację Beksiński oraz Hotel Hilton Garden Inn Rzeszów.


Wystawa czasowa, odbywać się będzie tylko przez dwa tygodnie, w dniach od 8 do 22 października, w godzinach 13:00 – 20:00. Millenium Hall, poziom 2.


Bilety dostępne w Punkcie INFO w Millenium Hall na poziomie 0 oraz w aplikacji Going.

Bilet normalny - 20 zł

Bilet ulgowy - 15 zł

 

Zasady uczestnictwa w wystawie Beksiński Multimedia Exhibition - Human Condition w Millenium Hall w Rzeszowie na czas zagrożenia epidemicznego.
Regulamin:
1. Bilety są dostępne w sprzedaży online jak i na miejscu w Punkcie INFO Millenium Hall (poziom 0) - jeśli nie zostaną wcześniej wyprzedane.
2. Bilety sprzedawane są z rezerwacją na odpowiedni dzień i godzinę wejścia na wystawę.
3. Godziny wejścia na wystawę: 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00.
4. Ze względów bezpieczeństwa liczba osób jednocześnie przebywających na wystawie jest limitowana. W związku z tym liczba biletów na każde wejście jest limitowana.
5. Jeden zakupiony bilet upoważnia zwiedzającego do przebywania na wystawie 1h.
6. Przed każdym następnym wejściem na wystawę (pełna godzina) każdy zwiedzający jest zobowiązany opuścić wystawę tak by zrobić miejsce dla zwiedzających którzy zakupili bilety na kolejną godzinę, gdyż nie można przekroczyć limitu osób jednocześnie przebywających w pomieszczeniach wystawy.
7. UWAGA: Ze względów organizacyjnych wybór dnia oraz godziny wejścia na wystawę przy zakupie biletu jest ostateczny i nieodwołalny. Nie będzie możliwości zamiany zakupionych biletów na inną godzinę czy na inny dzień. Bilety nie podlegają zwrotowi, a rezerwacja traci ważność.
8. Zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu wystawy, a zwiedzający musi stosować się do powszechnie obowiązujących obostrzeń związanych z bezpieczeństwem epidemicznym.
9. Wystawa będzie otwarta codziennie od 8-go do 22-go października.