MH

Aktualności

Wystawa fotografii Dzieci Świata Elżbiety Dzikowskiej

Wystawa fotografii Dzieci Świata Elżbiety Dzikowskiej - 1

Wystawa "Dzieci Świata" autorstwa Elżbiety Dzikowskiej i konkurs plastyczny dla dzieci "Mój przyjaciel z dalekiego świata" w ramach obchodów 12 urodzin Centrum Kulturalno-Handlowego Millenium Hall.

Millenium Hall postanowiło podarować mieszkańcom Rzeszowa, ale przede wszystkim dzieciom, wielkoformatową i edukacyjną wystawę fotografii "Dzieci Świata" cenionej podróżniczki, Elżbiety Dzikowskiej, przemierzającej od wielu już lat kontynenty, znanej wszystkim widzom, m.in., z legendarnego programu Pieprz i Wanilia, zrealizowanego dla TVP wraz z Tonym Halikiem. 

W dniach od 09 października do 4 listopada 2023, rzeszowskie dzieci będą mogły zaprzyjaźnić się ze swoimi rówieśnikami z różnych stron świata w kulturalnej przestrzeni Millenium Hall. Wystawa jest ogólnodostępna i nieodpłatna. Wystawie towarzyszy konkurs plastyczny "Mój przyjaciel z dalekiego świata" dla dzieci w wieku od lat 6 do 12. Prace można przesyłać do 6 października 2023. Regulamin konkursu: Regulamin konkursu "Mój przyjaciel z dalekiego świata"

Jesteśmy dumni, że będziemy mogli zaprezentować wystawę „Dzieci Świata” autorstwa Pani Elżbiety Dzikowskiej właśnie w Millenium Hall, które przez 12 lat swojej różnorodnej działalności zostało docenione przez mieszkańców i zyskało miano Ikony Rzeszowa. To okazja do podziwiania sztuki, odkrywania piękna różnorodności kulturowej i wspólnego celebrowania odwiedzin w Millenium Hall. – Marta Półtorak Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall.

Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall w Rzeszowie zaprasza od 4 września wszystkie dzieci w wieku od lat 6 do 12 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Mój przyjaciel z dalekiego świata".   

"Dzieci Świata" to kolejna wystawa po "Uśmiechu Świata" przepełniona różnorodnością kulturową, empatią, wiarą i nadzieją, z niezwykłą wnikliwością prezentująca dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu, a przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Jak pisze autorka w albumie "Dzieci w fotografii Elżbiety Dzikowskiej": „Tam się dzieci rodzi najwięcej, tam ich los jest najtrudniejszy, ale tak samo jak w Polsce kochają swe dzieci tamtejsi rodzice, tak samo pragną by ich przyszłość była lepsza. Chciałabym, aby (...) polskie dzieci zaprzyjaźniły się z przedstawionymi na moich fotografiach rówieśnikami." 

Dzieci w fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, od najmłodszych lat pracując, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze, uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca.

Organizatorzy mają nadzieję, że wydarzenie będzie okazją do zwrócenia uwagi na problemy i potrzeby dzieci w najdalszych zakątkach świata, a jednocześnie impulsem do niesienia Im pomocy. 

Wystawa fotografii "Dzieci Świata" Elżbiety Dzikowskiej została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa i UNICEF Polska.

Serdecznie zapraszamy!