MH

Aktualności

Weekendowe Rekomendacje

Weekendowe Rekomendacje - 1

Jeśli gubisz się w gąszczu nowości gier, książek i filmów to ta za zakładka jest dla Ciebie!  W Weekendowych Rekomendacjach odnajdziesz polecenia niecodziennych książek, filmów oraz gier, które umilą Tobie oraz Twojej rodzinie wolne popołudnia i wieczory. Co dwa tygodnie sprawdzaj, które z pozycji warto, a nawet trzeba wypróbować!

 

Weekend 26/27 czerwca

1.     Bursztynowa Komnata - gra planszowa

Dzieci uwielbiają przygody i tajemnice. Któż z nas nie bawił się w podróżników, odkrywców czy wreszcie poszukiwaczy skarbów.
I tym właśnie jest gra „Bursztynowa Komnata”– wspaniałą wyprawą w nieznane, gdzie na końcu czeka na nas skarb.
Niebanalna mechanika i niespodziewane zwroty akcji zapewnią wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny.
Co wyróżnia grę:
– Gra planszowa bez planszy, a może raczej z planszą, którą budujemy sami. Dysponujemy 40 planszetkami z których układamy tak zwaną ścieżkę. Sami decydujemy, czy chcemy, żeby rozgrywka była dłuższa i używamy wszystkich planszetek, czy też krótsza i wykorzystujemy tylko część z nich. W budowaniu ścieżki ważne są tylko 2 zasady: musi zaczynać się od planszetki z napisem STRAT i kończyć na planszetce z napisem „TOP SECRET”.
– Przede wszystkim nietuzinkowa, dynamiczna mechanika. To jak wygląda miejsce rozgrywki na początku zabawy ma się nijak do tego, co stanie się nim na końcu, ponieważ po każdym opuszczeniu planszetki odwracamy ją na drugą stronę.
– Nie jest to bezwolna gra losowa, mamy wpływ na to jak się poruszamy. Możemy podejmować ryzyko i nie zawsze musimy wykonywać ruchy wskazane przez rzut kośćmi. W grze możemy postawić na kooperację lub rywalizację, w zależności od wybranej strategii.
– Na każdym kroku czeka na nas przygoda, a o tym co dzieje się z trasą rozgrywki oraz akcją decyduje to, na jakich polach staną gracze. Cóż więc może się nam przydarzyć? – ruchome piaski, zapadnia, teleport, czy pułapka, a której uwolni nas jedynie ułożenie odpowiedniego szyfru oraz wiele innych niespodzianek.
Wygrywa ten kto pierwszy dotrze do ostatniej planszetki i odnajdzie ukrytą Bursztynową Komnatę.

źródło: https://tiny.pl/9h18d 

2.    Wytrzyszczka, czyli tajemnice nazw miejscowości - książka

Michał Rusinek na tropie tajemnic nazw miejscowości!
Skąd się wzięły Swornegacie?
Ile w Polsce jest Ameryk?
Czy należy wrzeszczeć we Wrzeszczu?
Czy nazwa Warszawy rzeczywiście pochodzi od Warsa i Sawy?
Czasami w nazwie chlupie woda, ukrywa się jakieś zwierzę lub można wyszukać coś smacznego do zjedzenia. Z nazwy możemy odgadnąć, czy miejscowość leży głęboko w lesie, czy może nad bagnami. Dlaczego nie powinny nas śmieszyć Pupki? Co ma wspólnego pacan z Pacanowem? Jaką nazwę miejscowości najtrudniej wymówić?
Michał Rusinek, niestrudzony tropiciel tajemnic naszego języka, przedstawia arcyciekawe historie nazw miejscowości i zachęca młodych detektywów do własnych poszukiwań.

źródło:https://tiny.pl/9h18j 

 
3.    Luca - film animowany

Pełen niezwykłych przygód film opowiada o dorastaniu dwójki przyjaciół mieszkającymi w pięknym nadmorskim miasteczku na Riwierze Włoskiej. Chłopcy wspólnie przeżywają niezapomniany letni czas, który upływa im na niekończących się przejażdżkach na skuterze i delektowaniu się lodami. Jednak ich beztroską zabawę może w każdej chwili zepsuć ujawnienie głęboko skrywanego sekretu. Obaj są potworami morskimi z innego świata znajdującego się tuż pod powierzchnią wody.

źródło: https://tiny.pl/9h18k 


4.    Squid “Bright Green Field” Sonic Records

'Bright Green Field' to album o ogromnym zasięgu i ambicjach, głęboko przemyślany i misternie skonstruowany. Ponieważ wszyscy członkowie zespołu odgrywają istotną i równą rolę, ten album jest w dużej mierze produktem pięciu głów działających jak jedna.
Niektóre zespoły umieszczają single poprzedzające album na swoim debiucie. Squid w 2020 roku wydał dwa kolejne lecz 'Bright Green Field' zawiera zupełnie nowy materiał! To poczucie nieograniczoności i ciągłego podążania do przodu jest jednym z kluczowych składników, które sprawiają, że Squid są tak kochani przez fanów i krytyków, od BBC Radio 6 Music, które umieściło poprzednie single 'Houseplants', 'The Cleaner' i 'Match Bet' na liście A, po publikacje takie jak The Guardian, NME, The Face, The Quietus i wiele innych. Zespół znalazł się również na długiej liście w plebiscycie BBC Music Sound of 2020.
'Bright Green Field' zawiera nagrania terenowe dzwonów kościelnych, pszczół, mikrofonów bujających się pod sufitem, orbitujących wokół pomieszczenia ze wzmacniaczami gitarowymi, zniekształconego chóru złożonego z 30 głosów, a także zespołu waltorni i smyczków, w skład którego wchodzą tacy muzycy jak Emma-Jean Thackray i Lewis Evans z Black Country, New Road.

źródło: https://tiny.pl/9hjhf 
 

 

Weekend 12/13 czerwca

1)    SAGRADA - gra planszowa

Pomóż dokończyć budowę jednej z najbardziej epickich konstrukcji, jakie widział świat! Twoim zadaniem będzie stworzenie efektownego witrażu w legendarnej bazylice Sagrada Familia. Wybierz odpowiednie kostki i ułóż z nich witraż, który zapewni najwięcej punktów zwycięstwa!
1. Dobieraj kostki i układaj je tak, aby pasowały do wybranego wzoru.
2. Używaj narzędzi, które pomogą stworzyć witraż idealny.
3. Realizuj cele, które zapewnią dodatkowe punkty zwycięstwa.
źródło: https://tiny.pl/r39bk 

2)    PAX - książka

PAX to wzruszająca i ponadczasowa opowieść o chłopcu i jego lisie (lub lisie i jego chłopcu), o stracie i miłości, dzikiej naturze i wolności oraz wojnie. Dynamiczna akcja, głębokie emocje i uniwersalne tematy czynią z tej książki nowoczesną klasykę na miarę Małego Księcia.
Odkąd Peter uratował osieroconego liska, on i Pax byli nierozłączni. Pewnego dnia dzieje się jednak coś, czego Peter nigdy by się nie spodziewał: jego ojciec idzie do wojska i chłopiec musi się przeprowadzić do dziadka, którego słabo zna i raczej nie lubi (ze wzajemnością) – a lisa wypuścić do lasu.
Jednak już pierwszej nocy Peter wymyka się z domu dziadka i wyrusza do swojego, oddalonego o 500 kilometrów, gdzie ma nadzieję zastać Paxa.
Lis w tym czasie musi się nauczyć, jak przetrwać w dzikim lesie, i na nowo odkryć świat ludzi i zwierząt. Nigdy jednak nie traci nadziei, że jego chłopiec po niego wróci.
Czy dwunastolatek dotrze sam do domu? I czy odnajdzie tam Paxa?
źródło:   https://tiny.pl/r3w1z 


3)    KRUDOWIE 2 - animacja

Krudowie potrzebują nowego miejsca do życia. Tak więc pierwsza prehistoryczna rodzina wyrusza w świat w poszukiwaniu bezpieczniejszego miejsca, które można by nazwać domem. Kiedy odkrywają idylliczny raj otoczony murem, raj który spełnia wszystkie ich potrzeby, myślą, że ich problemy zostały rozwiązane… z wyjątkiem jednej rzeczy. Mieszka tam już inna rodzina: Bettermanowie. Bettermanowie (z naciskiem na „better”) - ze swoim wyszukanym domkiem na drzewie, niesamowitymi wynalazkami i nawadnianymi hektarami upraw smacznych owoców - znajdują się kilka stopni powyżej Krudów na drabinie ewolucyjnej. Kiedy przyjmują Krudów jako pierwszych gości na świecie, wkrótce narastają napięcia między rodziną jaskiniową a rodziną współczesną.
źródło: https://tiny.pl/r3wrs 


4)    B.E.T.H - zespół muzyczny, płyta CD

B.E.T.H – polski zespół hardrockowy , który powstał w 1996 r. w Warszawie.
W 2005 zespół podpisał kontrakt na wydanie płyty debiutanckiej B.E.T.H. 
Płyta została wydana w kwietniu 2006 roku i był to jedyny album zespołu.

źródło:  https://tiny.pl/r3fg2