MH

Aktualności

Świąteczne Targi Książki

Świąteczne Targi Książki - 1

Świąteczne Targi Książki

Ta jesień w Millenium Hall to wielkie wydarzenia kulturalne; już 22 i 23 listopada odbędzie się trzecia edycja Świątecznych Targów Książki – jednego z najważniejszych wydarzeń czytelniczych w regionie.


W tym roku do Millenium Hall ponownie przyjadą najciekawsze oficyny wydawnicze i księgarskie z całej Polski. Będzie ich 30 – zarówno te o charakterze ogólnopolskim jak i lokalnym. Uczestnicy targów będą mogli zapoznać się z ofertą wydawniczą, dowiedzieć się o nowościach książkowych, uzupełnić lub powiększyć swoją kolekcję, czy po prostu kupić książkę na świąteczny prezent.

Podczas dwóch dni targów odbędą się wyjątkowe spotkania z pisarzami. Tym razem zaprosiliśmy Autorów, którzy piszą o rzeczach ważnych, nie boją się podejmowania trudnych tematów, są laureatami prestiżowych nagród, świetnie gotują i mają wielu oddanych czytelników.

Do Rzeszowa przyjedzie okrzyknięta „Pierwszą Kucharką Rzeczpospolitej”, siostra Anastazja ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. Napisała kilkanaście książek, które sprzedały się w ilości ponad 4 milionów egzemplarzy!

Łukasz Orbitowski, laureat Paszportu Polityki, dwukrotnie nominowany do nagrody Nike, raz do nagrody Miasta Gdynia, będzie kolejnym gościem targów. Jest jednym z najważniejszych autorów powieści grozy, twórcą zbiorów opowiadań i powieści. Jest także autorem cyklu bajek o kotach. Ostatnio coraz częściej sięga do realiów codzienności. „Kult” to najnowsza, a jednocześnie najdojrzalsza powieść Orbitowskiego, snuta z humorem i czułością. Zbeletryzowana, ale doskonale udokumentowana historia oławskich objawień jest tylko pretekstem do fascynującej opowieści o miłości i stracie, lojalności i próbie zrozumienia najbliższych. O potrzebie odkupienia win. O cudach i ich tajemnicy.

„Królowa polskiego kryminału”, Katarzyna Bonda powraca z nowym kryminałem. „Miłość leczy rany” jest opartą na faktach powieścią, którą Autorka rozpocznie nową serię. Do tej pory jej książki sprzedały się w Polsce w blisko 2 mln nakładzie. Są wydawane w 14 krajach. Prawa do wydań zagranicznych zakupiły największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Random House.

Skąd w nas tyle hejtu? Dlaczego Kościół w Polsce nie radzi sobie z problemem pedofilii? Czy z księdzem da się normalnie pogadać? Czy ruch LGBT to naprawdę największe zagrożenie dla naszego społeczeństwa? Na te trudne, ale ważne pytania postarają się odpowiedzieć: Karolina Korwin-Piotrowska i Grzegorz Kramer SJ. Kontrowersyjna dziennikarka i popularny jezuita. Wybuchowa mieszanka charakterów i tematów. Zdaniem Wydawcy, ich wspólna książka „#wrzenie”, rozgrzewa bardziej niż gorączka sobotniej nocy, bulwersuje mocniej niż tęcza na świętych obrazach i porusza głębiej niż kino Wojciecha Smarzowskiego.

Czy pamiętacie „S@motność w sieci” – książkę fenomen? Podczas targów spotkamy się z jej autorem, Januszem Leonem Wiśniewskim. Wiśniewski postanowił kontynuować historię opowiedzianą 18 lat temu i wraca z powieścią „Koniec samotności”. Jej główni bohaterowie Kuba i Nadia również poznali się dzięki Internetowi, ale… w klasztorze. Ich związek jest całkowitym przeciwieństwem chłodnej relacji łączącej rodziców Kuby. Wszystkie postaci niespodziewanie połączy jedna książka, a historia Nadii i Jakuba nabierze niespodziewanego, wręcz kryminalnego tempa.

W tracie targów będziemy również rozmawiać o reportażu. Do Rzeszowa przyjadą dwie świetne reportażystki: Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk, które na co dzień związane są ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Są autorkami książki „Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie”. W książce wracają i do swoich reportaży, i do ich bohaterów. W kilku przypadkach historie nabierają zupełnie innego kolorytu. Jakie historie znalazły się w książce reportażystek Polskiego Radia? Jak powstaje reportaż radiowy? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania.

O fantastyce, popkulturze i oszustach opowie Jakub Ćwiek, który poza pisaniem książek jest stand-uperem i scenarzystą. Debiutował zbiorem opowiadań „Kłamca”, który doczekał się pięciu kolejnych tomów i multimedialnego uniwersum. Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, zdobył ją w 2012 roku. Jego ostatnia książka, kryminał „Szwindel”, to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia, która uświadamia, jak działają oszuści i jak łatwo paść ich ofiarą. I że znajomość trików wcale przed niczym nie chroni.

Ponadto w Rzeszowie pojawią się między innymi: Łukasz Łagożny, Adam Studziński, Natalia Sońska, Karolina Wilczyńska, Magda Skubisz, Joanna Jax, Ewa Kassala, ks. Andrzej Augustyński, o. Andrzej Zając, Asia Olejarczyk, Lidia Miś, Adam Studziński, Andrzej Potocki i Suren Vardanian.


Lista oficyn wydawniczych i księgarskich:

- Bosz
- Bratni Zew
- Dreams Wydawnictwo
- Edgard
- Jaguar
- Księgarnia Autorska Wydawnictwo Znak
- Księgarnia na Grunwaldzkiej
- Księgarnie Nova
- Księgarnie PWN
- Libra PL
- Lingea Sp. z o.o.
- Marginesy
- Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej
- Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu
- Sonia Draga Sp. z o.o.
- Videograf
- Widnokrąg
- Wielka Litera
- Wydawnictwo “Jedność”
- Wydawnictwo Agora
- Wydawnictwo Czarne
- Wydawnictwo Debit Sp. z o.o.
- Wydawnictwo Nasza Księgarnia
- Wydawnictwo Poznańskie
- Wydawnictwo Replika
- Wydawnictwo SQN
- Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego
- Wydawnictwo WAM
- Związek Literatów Polskich – Oddział w Rzeszowie
- Zysk i S-ka

ŚWIĄTECZNE TARGI KSIĄŻKI – SPOTKANIA AUTORSKIE W KLUBIE LUKR

22.11 – Piątek

11:00 – Adam Studziński
12:00 – Andrzej Potocki, Suren Vardanian – prowadzenie Grażyna Bochenek
13:00 – ks. Andrzej Augustyński – prowadzenie Jan Maria Rokita
14:00 – Oryginalny pomysł na fabułę. Odważ się pisać #1: Natalia Sońska, Karolina Wilczyńska, Joanna Jax – prowadzenie Aneta Gieroń
15:00 – Łukasz Łagożny – prowadzenie Justyna Bieniek
16:00 – kpt. Tadeusz Wrona – prowadzenie Lesław Żurek
17:00 – siostra Anastazja – prowadzenie Maria Kornaga
18:00 – Katarzyna Dowbor – prowadzenie Beata Terczyńska, Agnieszka Przystaś
19:00 – Jakub Szamałek – prowadzenie Bernadeta Szczypta


23.11 – Sobota

11:00 – Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk – prowadzenie Grażyna Bochenek
12:00 – Jakub Ćwiek – prowadzenie Janusz Jaracz
13:00 – Karolina Korwin Piotrowska, Grzegorz Kramer – prowadzenie Adam Głaczyński
14:00 – Janusz L. Wiśniewski – prowadzenie Bernadeta Szczypta
15:00 – Katarzyna Bonda – prowadzenie Adam Głaczyński
16:00 – Vincent V. Severski – prowadzenie Adam Głaczyński
17:00 – Oryginalny pomysł na fabułę. Odważ się pisać #2: Ewa Kassala, Magda Skubisz – prowadzenie Aneta Gieroń
18:00 – Łukasz Orbitowski – prowadzenie Jarek Szubrycht
19:00 – Tomasz Michałowski, Kamil Sipowicz, wiersze czyta Robert Gonera – prowadzenie Adam Bienias

 

 

Partnerami Wydarzenia są Rzeszów – Stolica Innowacji oraz Województwo Podkarpackie.
Honorowego Patronatu udzielili Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

 

                          www.podkarpackie.pl