MH

Aktualności

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie - 1

Tego pisarskiego połączenia nikt się nie spodziewał

Czy duet stworzony przez specjalistkę od romantycznych i szczęśliwych zakończeń oraz autora przerażających horrorów może pogodzić na kartach jednej książki dwie tak odmienne literackie wyobraźnie? Jak najbardziej! "Cymanowski Młyn" (Filia) to połączenie powieści obyczajowej i trzymającego w napięciu thrillera autorstwa Magdaleny Witkiewicz i Stefana Dardy. Podczas spotkania z czytelnikami, autorzy opowiedzą o kulisach powstawania książki oraz wyzwaniach, jakie stanęły przed nimi w trakcie wspólnej pracy.

„Cymanowski Młyn” jest opowieścią o małżeństwie Moniki i Macieja, które przechodzi głęboki kryzys. Oboje łudzą się, że tajemniczy prezent: urlop w leśnym pensjonacie z dala od ludzi i cywilizacji, może jeszcze wszystko uratować. Początkowo ulegają romantycznym chwilom, jednak nagły wyjazd Macieja budzi demony przeszłości. Łukasz, przystojny syn właściciela, do złudzenia przypomina Monice jej byłego narzeczonego. Czy to tylko przypadkowe podobieństwo?

Magdalena Witkiewicz – jedna z najpopularniejszych autorek literatury kobiecej, specjalistka od happy endów. Napisała m.in książki: „Cześć, co słychać?”, „Cicha 5”, „Biuro M”.

Stefan Darda – pisarz, twórca głównie literatury grozy i fantastyki. Autor m.in cyklu „Czarny Wygon”, książek „15 blizn”, „13 ran” i „Dom na wyrębach”.

13 września, godz. 18:00