MH

Aktualności

Spotkanie autorskie z Agnieszką Taborską

Spotkanie autorskie z Agnieszką Taborską - 1
16 października o godz. 11.00 przy księgarni BOSZ odbędzie się spotkanie z autorką książek dla dzieci Agnieszką Taborską, promujące jej najnowszą książkę "Licho i inni". 

Książka Agnieszki Taborskiej „Licho i inni” nowocześnie, dowcipnie i poetycko podejmuje tematykę polskich legend. W zaskakujący sposób interpretuje motywy ludowe i elementy rodzimego folkloru. „Licho i inni” to przepisane na nowo polskie, i szerzej – słowiańskie, baśnie uwzględniające wrażliwość dzisiejszego czytelnika.


Ten niecodzienny zbiór tworzy piętnaście baśni, zilustrowanych pięknymi rysunkami, spiętych klamrą pierwszego i ostatniego opowiadania. Publikacja ? adresowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych ? łączy zabawę z edukacją, stanowiąc nie tylko atrakcyjną, ale bardzo oryginalną i nowoczesną propozycję opowiadania o folklorze i tradycji. Uwaga, jaką poświęca się w niej różnym regionom kraju, uwrażliwia odbiorców na różnorodność i specyfikę kulturową polskich ziem.


Książka uhonorowana główną nagrodą w konkursie na najlepszą polską książkę dla dzieci 2014 roku, organizowanym przez Festiwal Literatury dla Dzieci.