MH

Aktualności

Rak. To się leczy!

Rak. To się leczy! - 1

Walka z symbolicznym rakiem, bezpłatne konsultacje lekarskie oraz zabawy edukacyjne dla rodzin – to tylko niektóre atrakcje „weekendu onkologicznego” w Millenium Hall. Akcja jest elementem kampanii społecznej „Rak. To się leczy!”.

W najbliższy weekend w Millenium Hall będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich oraz porad specjalistów z zakresu: onkologii, dermatologii i zdrowego odżywiania. Lekarze odpowiedzą na każde pytanie, a w razie konieczności skierują na specjalistyczne badania. – Jedną z idei kampanii jest zachęcanie do badań profilaktycznych i konsultacji. Stąd pomysł na akcje w galeriach handlowych. Wierzymy, że stworzenie możliwości porozmawiania z lekarzem w sprzyjających warunkach, niekojarzących się ze szpitalem spowoduje, że wiele osób odwiedzi nasze stoiska – mówi Alicja Zakrzewska, rzecznik kampanii „Rak. To się leczy!”.  Poza tym darowych porad dotyczących finansów w chorobie udzielać będą specjaliści z zakresu ubezpieczeń.

Dodatkową atrakcją będzie ring bokserski, na którym będzie można znokautować symbolicznego raka – zgodnie z hasłem i nazwą kampanii „Rak. To się leczy!”. Chętni będą mogli także wziąć udział w zabawach i konkursach edukacyjnych dla rodzin oraz bezpłatnie otrzymać poradnik akcji „Wiedzieć znaczy działać”. Akcja „Walcz Aktywnie z rakiem” w Millenium Hall odbędzie się w dniach 22-23 marca, w godz. 13.00 - 19.00.

W tegorocznej edycji kampanii organizatorzy - podążając za Europejskim Kodeksem Walki z Rakiem apelują: nie pal, odżywiaj się prawidłowo (unikaj otyłości), bądź aktywny fizycznie, unikaj mocnego opalania. Wskazują w ten sposób 4 proste zasady, które każdy z nas może wdrożyć do swojego życia już dziś i z dużym prawdopodobieństwem uniknąć choroby nowotworowej!