MH

Aktualności

Puchar Europy w Kolarstwie Ręcznym

Puchar Europy w Kolarstwie Ręcznym - 1EHC to cykl zawodów Pucharów Europy, w którym rywalizują ze sobą najlepsi kolarze ręczni Starego Kontynentu. Rzeszów będzie gospodarzem trzeciego i czwartego wyścigu cyklu, który rozpoczyna się 22 marca w Abu Zabi, a kończy w październiku finałem w Barcelonie. Łącznie odbywa się 11 wyścigów, a w klasyfikacji generalnej brane są pod uwagę wyniki z najlepszych 8 startów.


W Rzeszowie odbędą się dwa wyścigi: 16 maja zawodnicy będą rywalizować w jeździe indywidualnej na czas, a następnego dnia nastąpi kryterium uliczne ze startu wspólnego. Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia zawodnicy wyruszą na trasę poprowadzoną pętlą przez główne ulice miasta, a start i meta znajdą się przy Millenium Hall.


Wstęp na wszystkie wydarzenia weekendu z EHC jest bezpłatny. Kibice mogą też liczyć na bogaty program artystyczny i dodatkowe atrakcje, wśród nich konkurs, w którym do wygrania jest karta podarunkowa Millenium Hall o wartości 500 zł. Wystarczy spróbować swoich sił na rowerze Rafała Wilka - jeśli uda Wam się przez 5 min utrzymać moc 200 watów, karta jest Wasza. Konkurs będzie trwał w sobotę w godz. 12.00 - 14.00.


EHC Rzeszów to święto kolarstwa ręcznego dla każdego. Rywalizacja dla zawodników, atrakcja dla kibiców i ważne wydarzenie dla miasta.