MH

Aktualności

Koncert trio Jazzowego PIOTR DOMAGAŁA TRIO "PNĄCZA"

Koncert trio Jazzowego PIOTR DOMAGAŁA TRIO "PNĄCZA" - 1

 

19-go kwietnia w Europejskiej Galerii Sztuki w Millenium Hall odbędzie się niezwykle klimatyczny koncert trio Jazzowego: PIOTR DOMAGAŁA TRIO "PNĄCZA" w składzie:
- Piotr Domagała – gitara akustyczna, elektryczna, dwunastostrunowa
- Adam Kawończyk – trąbka, flugelhorn, flet prosty
- Sławek Berny – tabla, udu, cajon, bongos, electric tampura, chekere
Płyta “Pnącza” to kolejny autorski album Piotra Domagały utrzymany w konwencji akustycznego jazzu z elementami brzmienia folk. Program z udziałem Adama Kawończyka i Sławka Bernego jest kontynuacją projektu "Slavonic Tales" i muzyki zarejestrowanej na płycie pod tym samym tytułem. Nowy album stanowi kolejny krok w kierunku kreacji oryginalnego i autorskiego podejścia do współczesnego idiomu jazzowego.

Wyjątkowy charakter muzyki podkreślają wykorzystane instrumenty: gitara akustyczna, elektryczna, dwunastostrunowa, trąbka, flet, tabla, djembe, cajon oraz  wysoki kunszt wykonawczy muzyków. Na płycie znalazło się dziewięć oryginalnych kompozycji Piotra Domagały, a przewodnia myśl muzyczna jest efektem pracy nad nowoczesnymi technikami gitarowymi.

Bilety dostępne w Kinie Zorza (3-go Maja 28) oraz w w cenie – przedsprzedaż - 20 zł oraz w dniu koncertu 25 zł. Koncert o godzinie 20:00.