MH

Aktualności

II Aquathlon Rzeszów 2019

II Aquathlon Rzeszów 2019 - 1

Druga edycja Aquathlon Rzeszów 2019 już w sobotę 16 marca. Zawodnicy zmierzą się w dwóch dyscyplinach – pływaniu i bieganiu. Po etapie pływackim, który odbędzie się w ZSO 4, uczestnicy wystartują i zakończą swoje biegi na Skwerze Millenium Hall. Dystanse uzależnione będą od kategorii wiekowej. Najmłodsi zawodnicy do pokonania będą mieć odległość 500 i 1000 m, młodzicy – 2km, juniorzy i amatorzy – 3km lub 5 km. O przynależności do kategorii wiekowej decyduje rok urodzenia. Po zakończeniu konkurencji odbędzie się dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród na Skwerze.


Aquathlon to dyscyplina składająca się z kombinacji pływania i biegu. Jest to znakomita droga rozwoju dla młodego zawodnika, przyszłego triathlonisty. Dla dorosłych start w rzeszowskim aquathlonie to świetna forma przygotowań do sezonu lub sprawdzenia swoich możliwości w rywalizacji z innymi.
Aquathlon Rzeszów jest jedną z 7 imprez cyklu Grand Prix w aquathlonie pościgowym. Do klasyfikacji generalnej cyklu zawodnikom liczą się 3 najlepsze wyniki punktowe z 7 możliwych startów.
Zawody zostały objęte patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Polskiego Związku Triathlonu.