MH

Aktualności

Filmowy czerwiec w Multikinie!

Filmowy czerwiec w Multikinie! - 1

Filmowy czerwiec w Multikinie!

 

Filmowe premiery czerwca będą bardzo familijne, ale część z nich przyniesie widzom również dreszczyk emocji. W repertuarze będzie można znaleźć animacje - „Basia. Jestem w sam raz” oraz „W głowie się nie mieści 2”, a także horrory - „The Watchers” i „Ciche miejsce. Dzień pierwszy” oraz western „Horyzont. Rozdział 1”.

 

1 czerwca w Dzień Dziecka kinowe repertuary zapełnią się filmami dla najmłodszych kinomanów i ich bliskich. Na wielkim ekranie będzie można zobaczyć animację „Garfield” oraz przedpremierowo „Basia. Jestem w sam raz” i „Jurek Maskonurek: Misja Puffinów”. Oba filmy wejdą do kin 7 czerwca.

 

Ponadto 7 czerwca premierę ma horror „The Watchers”. The Watchers śledzi losy Miny, 28-letniej artystki, która utknęła w rozległym, dziewiczym lesie w zachodniej Irlandii. Kiedy Mina znajduje schronienie, nieświadomie zostaje uwięziona wraz z trzema nieznajomymi, którzy są obserwowani i prześladowani przez tajemnicze stworzenia.

Tego samego dnia do kin wejdzie „Bad Boys: Ride or Die”. Na widzów czekają nowe, szalone przygody Marcusa i Mike'a. Bad Boys są z nami od 1995 r. i za każdym razem dostarczają wielu wrażeń.

 

W środę 12 czerwca premierę ma wyprodukowany przez Disneya i Pixara film „W głowie się nie mieści 2”. Widzowie powrócą do umysłu Riley, obecnie świeżo upieczonej nastolatki. Centrala sterowania przechodzi gruntowny remont, bo pojawiły się nowe Emocje! Radość, Smutek, Złość, Strach i Odraza, które dotąd z powodzeniem kierowały całym przedsięwzięciem, z pewnym wahaniem witają nowego przybysza: Niepewność. A to dopiero początek zmian.

 

21 czerwca do kin wejdzie „Mój syn Ezra” - pełna serca i humoru opowieść o mocy ojcowskiej miłości, która zachwyciła widzów na Festiwalu w Toronto. Życie aspirującego komika Maxa Bernala to chaos i improwizacja. Z byłą żoną drze koty w sprawie opieki nad autystycznym synem o imieniu Ezra, którego kocha nad życie. Na pewno Max nie jest encyklopedycznym wzorcem statecznego ojca, ale serca nie można mu odmówić. Gdy dowiaduje się, że jego była żona za namową lekarza chce umieścić Ezrę w szkole specjalnej, Max bez jej wiedzy zabiera syna w podróż przez Stany.

 

Ponadto premierę będzie miał horror „Egzorcyzm” z Russellem Crowe w roli głównej. W filmie Anthony przyjmuje rolę w horrorze mimo plotek o tym, że nad produkcją wisi klątwa, a poprzedni kandydat do roli popełnił samobójstwo. Dla niego ma być to nowe otwarcie w karierze i szansa na odbudowanie relacji z dorosłą córką Lee. Anthony stara się jak najgłębiej wniknąć w graną postać, co wkrótce odbija się na jego psychice.

 

Już 21 czerwca na wielkim ekranie będzie można zobaczyć jeden z najbardziej popularnych filmów Hayao Miyazakiego, który zabiera nas do świata pełnego kontrastów, magii i streampunkowej technologii. „Ruchomy zamek Hauru” to niezwykła adaptacja powieści Diany Wynne Jones o tym samym tytule, na bazie której japoński mistrz stworzył autonomiczne dzieło w swoim niepodrabialnym stylu.

 

28 czerwca do kin wejdzie western „Horyzont. Rozdział 1” - zrealizowana z epickim rozmachem wielowątkowa opowieść o ludziach, którzy ryzykują wszystko, by spełnić swoje marzenia na dalekim amerykańskim zachodzie. Western wyreżyserował Kevin Costner, który zagrał w filmie również główną rolą.

 

Czerwiec zakończy premiera horroru „Ciche miejsce. Dzień pierwszy” - prequel serii, w którym widzowie zobaczą, jak mieszkańcy Nowego Jorku, jednej z najgłośniejszych metropolii na świecie, radzili sobie, gdy okrutne stworzenia przybyły na Ziemię. Jak sugeruje tytuł, w filmie zobaczymy pierwszy dzień inwazji kosmitów

 

OFFowe czwartki

 

W czerwcowym repertuarze Multikina nie zabraknie cyklicznych pokazów w ramach „OFFowych czwartków”. 6 czerwca widzowie będą mogli zobaczyć „Księżniczka Mononoke", 13 czerwca „Do granic", 20 czerwca „Ruchomy zamek Hauru", a 27 czerwca „Fin del Mundo?". Ponadto w ramach cyklu „Kultowe Kino” w każdy poniedziałek na widzów czeka inny kultowy film na wielkim ekranie. W repertuarze znajdą się: 3 czerwca „Na samym dnie", 10 czerwca „Wejście smoka", 17 czerwca „Kiler", a 24 czerwca „Matrix".