MH

Aktualności

Centrum Nauki i Zabawy Eugeniusz

Centrum Nauki i Zabawy Eugeniusz - 1

Centrum Nauki Eugeniusz niebawem w Rzeszowie!


Czy chcesz zobaczyć siebie w tysiącu odbić? Czy ciekawi Cię, jak wygląda serca od środka? Czy chcesz wyprodukować prąd siłą własnych mięśni, by zasilić żarówki w rowerze? Teraz to wszystko będzie możliwe w Centrum Nauki i Zabawy EUGENIUSZ w Rzeszowie!


To dwumiesięczna, mobilna wystawa, która ma na celu przybliżenie dzieciom fascynującego świata nauki i przyrody. Popularna ostatnio metoda nauczania przez zabawę udowadnia, że dzieci poprzez samodzielne eksperymentowanie zapamiętują więcej informacji. Do tej pory Eugeniusz odwiedził trzy miasta i cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród rodzin z dziećmi, a także tysięcy przedszkolaków i uczniów!


Wystawę oglądać będzie można od  20 listopada. Składać się będzie z wielkoformatowych urządzeń, które można samodzielnie uruchomić i sprawdzić, jak działają poszczególne prawa fizyki. To nietypowe muzeum – tu wszystkiego można, a nawet trzeba dotknąć. To sprawia, że dzieci nie chcą zbyt szybko opuszczać Eugeniusza i chcą do niego wracać z całą rodziną!


Do dyspozycji zwiedzających będzie 7 stref tematycznych takich jak m.in. Strefa Iluzji, Strefa Anatomii, Strefa Zmysłów, Strefa Fizyki czy Strefa Eko-Domu.


W Strefie Iluzji doświadczymy, jak często nasz mózg ulega złudzeniom optycznym, a także nauczyć się pisać jak Leonardo da Vinci! W Strefie Anatomii odkryjemy, z czego składają się poszczególne narządy ciała człowieka takie jak płuca, nerka czy mózg i ułożymy wielkie puzzle rentgenowskie. W Strefie Zmysłów zobaczymy, czy nasz słuch, wzrok, dotyk i węch na pewno działają niezawodnie? W Strefie Fizyki będzie trzeba przejść labirynt elektryczny i uruchomić wielką kołyskę Newtona. Z kolei w Eko-Domu imitującym prawdziwą kuchnię, łazienkę, salon i biuro będzie można sprawdzić, czy nasze codzienne wybory są  w zgodzie z naturą. Nawet dorośli będą zaskoczeni niektórymi informacjami. Będzie można także zagrać w 12 metrową grę planszową o ekologii! Na wystawie nie zabraknie także edukacyjnych zabaw dla najmłodszych w Strefie Zabaw Naukowych i Strefie Sensoryki. Znajduje się tu m.in. wielki Kulodrom, w którym dzieci ułożą wieloelementowy tor dla kulki czy panel sensoryczny, w którym maluszki będą mogły poznać różne materiały, pobawić się w zamykanie i otwieranie różnych elementów, a także przekażą sobie sekretną wiadomość na odległość. Najmłodsi będą się mogli wcielić w rolę poszukiwacza skarbów i jednocześnie poznać siłę magnetyzmu, a także odnaleźć…przysłowiową igłę w stogu siana!


Wszystkie eksponaty zostały tak przygotowane, by zainteresować zarówno najmłodszych, jak i starszych zwiedzających. Tysiące przedszkolaków, które odwiedziły poprzednie edycje wystawy, pokazały, że już kilkulatki można zainteresować nauką, która angażuje wszystkie zmysły dzieci. Eugeniusz, zielony bohater wystawy, dodatkowo ucieszy zwiedzających, którzy będą mogli wziąć udział w różnych konkursach organizowanych w trakcie trwania wystawy i ogłaszanych na profilu społecznościowym wystawy.


Centrum Nauki i Zabawy Eugeniusz będzie można zwiedzać od 20 listopada do końca stycznia 2018 roku w Millenium Hall w Rzeszowie. Wystawa otwarta jest dla osób indywidualnych przez cały tydzień, natomiast grupy zorganizowane prosimy o kontakt z Organizatorem Wystawy w celu rezerwacji terminu zwiedzania.


Kontakt z organizatorami: eugeniusz@parkinterakcje.pl, tel. 881 215 360, 698 728 005.

Wstęp na wystawę będzie płatny. Bilet dla osoby dorosłej w cenie 18 zł, dla dzieci od 2. roku życia oraz uczniów – 16 zł, dla grup zorganizowanych (powyżej 10 osób) 14 zł od osoby. Dla dzieci do 2. roku życia wstęp bezpłatny.