MH

Aktualności

Atelier Jacek Hazuka w Millenium Hall

Atelier Jacek Hazuka w Millenium Hall - 1

„EUROPA” POWSTANIE W RZESZOWIE 2013-2014
Jacek HAZUKA jest artystą malarzem, od 30 lat mieszka i pracuje we Francji. Zajmuje się malarstwem olejnym o tematyce urbanistycznej. Od 2005 roku tworzy cykl obrazów „Les promenades urbaines - Spacery urbanistyczne” poświęcony miastom europejskim. Zwieńczeniem ostatnich lat pracy będzie cykl 27-miu wielkoformatowych obrazów (200cmx400cm), przedstawiających impresje urbanistyczne wszystkich aktualnych stolic Unii Europejskiej, pt.: „EUROPA”.
 
Ukoronowaniem projektu będzie realizacja filmu dokumentalnego przedstawiającego genezę cyklu, publikacja albumu oraz w latach 2015-2018 seria wystaw międzynarodowych w najważniejszych ośrodkach kulturalnych stolic Europy i innych kontynentów.
 
W celu realizacji cyklu „EUROPA, artysta zainstalował swoją pracownię malarską w Rzeszowie, w Europejskiej Galerii Sztuki Centrum Kulturalno – Handlowego MILLENIUM HALL, udostępnionej przez Panią Martę Półtorak, prezes Develop Investment Sp. z o.o.
 
„EUROPA” jest wydarzeniem kulturalnym otwartym dla mieszkańców Rzeszowa i regionu Podkarpacia oraz ciekawą formą edukacji artystycznej, której zaletą będzie bezpośredni kontakt ze sztuką oraz relacja artysta-widz.
 
W tym celu Jacek HAZUKA zaprasza do swojej pracowni na DNI OTWARTYCH DRZWI ATELIER, które odbywać się będą cyklicznie w miarę powstawania obrazów. Publiczność będzie miała rzadką okazję śledzenia procesu twórczego w ciągu najbliższych dwóch lat.
 
Oficjalna inauguracja ATELIER JACEK HAZUKA odbędzie się 8 lutego 2013 roku o godz. 19:00 w MILLENIUM HALL, w Europejskiej Galerii Sztuki. Otwarciu pracowni towarzyszyć będzie występ krakowskich artystów: Michała Półtoraka („Piwnica pod Baranami”) i Kuby Mietły.
 
Od 11 do 17 lutego, w godzinach 12:00-19:00, w ramach DNI OTWARTYCH Jacek HAZUKA otwiera pracownię dla publiczności.
 

 

Daty dni Otwartych Drzwi ATELIER JACEK HAZUKA w latach 2013 -2014: (daty mogą ulec zmianie)
11-17 luty 2013
21 kwiecień - 4 maj 2013
22 wrzesień - 6 październik 2013
8 -22 grudzień 2013
Marzec - Czerwiec - Wrzesień - Grudzień 2014
 
ATELIER JACEK HAZUKA
www.jacekhazuka.com
tel: 519 310 221
email: jh@jacekhazuka.com
 

 

Organizator wydarzenia: Stowarzyszenie Promocji Polskiej Sztuki Współczesnej „Namaluj mi Europę”.
Główny sponsor: Develop Investment Sp. z o.o.
sponsorzy: Termobud A.J.Kowal Sp.J.
partnerzy medialni: TVP Rzeszów, Radio Polskie Rzeszów, Strefa-Magazyn Biznesu.
 
BIOGRAFIA: Jacek HAZUKA, urodzony w 1959 roku, w Tarnowie. W 1981 roku przerywa studia i emigruje do Belgii, do Liege gdzie spędza pierwsze lata emigracji. Następnie wyjeżdża do Paryża. Dziś żyje i pracuje w Lille i Arras gdzie prowadzi prywatną szkołę malarstwa i rysunku oraz autorska galerię w centrum „starego miasta” Lille.
Wziął udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w całej Europie (Belgia, Holandia, Anglia, Francja, Niemcy). Jego malarstwo jest prezentowane regularnie na najważniejszych Międzynarodowych Targach Sztuki Współczesnej (Paryż, Londyn, Bruksela, Amsterdam, Rotterdam, Knokke, Lille, Szanghaj, Miami).
Obrazy Jacka Hazuki wzbogacają kolekcje publiczne oraz wiele prywatnych w Europie, Azji, Ameryce Północnej oraz Australii.
Od ponad dziesięciu lat artysta maluje serię obrazów „Spacery urbanistyczne”, w których pokazuje atmosfery miast Europy. Ukoronowaniem ostatnich lat pracy będzie cykl „Europa”.