MH

Aktualności

28. Finał WOŚP

28. Finał WOŚP - 1

Przyjdź na lodowisko 12 stycznia 2020 roku i wesprzyj z nami fundację Jurka Owsiaka!

W tym roku zbierane fundusze przeznaczone zostaną dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Najogólniej mówiąc – zbierane będą środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Aby operacje były skuteczne i  bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Należą do nich:
- lampy operacyjne,
- stoły operacyjne,
- diatermie,
- aparaty do znieczulenia,
- sprzęt monitorujący,
- urządzenia teletransmisyjne,
- aparaty RTG z ramieniem C
- zestawy endoskopowe.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.