MH

DagArt Galerie

DagArt Galerie to istniejąca od 2006 roku galeria sztuki, zajmująca się promocją polskiej sztuki współczesnej w Europie. Po latach istnienia Dagart Galerie, w Arras i Lille we Francji oraz kilkuletnim uczestnictwie w różnych targach sztuki współczesnej (Lille Art Fair, Lineart, AAF Bruksela, ST-ART, itd.), pragniemy wykorzystać doświadczenie nabyte na europejskim rynku sztuki i stworzyć po raz pierwszy w Polsce Dagart Galerie w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie.

SZTUKA DO KWADRATU jest to oryginalny koncept galerii sztuki skierowany do polskiej publiczności, zakładający upowszechnienie kultury zakupu obrazów oraz wyjście poza elitarny krąg odbiorców i docierania do szerokiej publiczności prezentując z największą starannością dzieła artystów w małych kwadratowych formatach na specjalnie przygotowanym papierze pozwalającym na pracę w różnych technikach malarskich.

Równolegle do „Sztuki do kwadratu”, Dagart Galerie, będzie prezentowała pięć prestiżowych wystaw rocznie, w tym dwie wystawy znanych artystów z Francji, Belgii, Holandii itd, oraz happeningi, performance, wystawy rzeźb w przestrzeni Centrum Handlowego i placu eventowego Millenium Hall.