MH

Aktualności

Wystawa budowli z klocków LEGO

Wystawa budowli z klocków LEGO - 1

10 tirów klocków i sprzętu, 100 makiet i aż 1000 m2 ekspozycji – to wszystko składa się na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO, która otworzy się na terenie Millenium Hall już w sobotę 9 kwietnia i potrwa do 19 czerwca br.


Główną ideą inicjatywy LEGO jest ukazanie nieograniczonych możliwości jakie dają klocki. Eksponaty, które zostaną zaprezentowane przedstawiają za równo architekturę zabytkową jak i ważne wydarzenia historyczne. Odwiedzającym zostanie zaprezentowana wielka, interaktywna mapa Europy, uświetniony zostanie pierwszy krok człowieka na Księżycu, a nawet scena zburzenia muru berlińskiego!


Wystawa budowli z klocków LEGO składa się nie tylko z elementów edukacyjnych ale przede wszystkim rozrywkowych. Odwiedzającym zaprezentowana zostanie kraina EREBOR, czyli jedno z głównych miejsc akcji Hobbita i Władcy Pierścieni. W strefie Fun Park, na dzieci i dorosłych czekać będzie m.in. Brick Wall, Super Shaker, Mosaic Gallery, zjeżdżalnie samochodowe, strefa zabaw klockami, miejsce gier na Play Station 4, a także kino edukacyjne ukazujące świat nauki i wiedzy przez pryzmat klocków LEGO.


Największa w Polsce wystawa budowli z klocków LEGO zaskoczy odwiedzających wieloma eksponatami o rekordowych rozmiarach. Jednym z nich jest największy na świecie samolot wykonany z klocków LEGO, czyli Air Force One będący rekonstrukcją samolotu w wersji Boeing 747. Zbudowany w skali 1:7, ma prawie 11 metrów długości, 3 metry wysokości, 10 metrów rozpiętości skrzydeł i składa się z około miliona klocków. Zwiedzający będą mogli nie tylko zajrzeć do jego środka, lecz także podejrzeć sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w historii Stanów Zjednoczonych.


Jedną z głównych atrakcji wystawy jest postać Roberta Lewandowskiego, która została wykonana z blisko 70 tysięcy elementów oraz druga, wykonana w całości z klocków postać przedstawiająca Roberta Wadlow’a - najwyższego znanego człowieka w historii, który miał aż 272 cm wzrostu. Obie postury zrobione zostały w skali 1:1.


 


Już teraz istnieje możliwość rezerwacji biletów on-line. Cenniki i szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie wystawaklockow.pl.


Na wystawę zapraszamy na poziom 1 Millenium Hall od 9 kwietnia do 19 czerwca.